Flyability Inspector 4.0

Flyability Inspector - program do raportowania inspekcji na komputerze Raport z inspekcji dronem Elios 3 można oglądać na smartfonie.

Lokalizuj i dokumentuj przeglądy za pomocą dedykowanego oprogramowania. Podejmuj szybkie decyzje w oparciu o precyzyjne i przejrzyste dane.

Przekształć surowe dane w cenne spostrzeżenia

Eksportuj swoje analizy i informacje o POI do dokumentu PDF lub Word.
Łatwo udostępniaj je swojej organizacji lub klientom.

Płynność pracy


Od zbierania danych po podejmowanie decyzji, Inspector 4.0 i Elios 3 współpracują ze sobą, aby zapewnić ciągłą operatywność, zwiększając wydajność w całym procesie kontroli.

Analiza z precyzją


Dzięki czujnikowi LiDAR dane z inspekcji są teraz raportowane w programie na chmurze punktów o dużej gęstości, oferując zupełnie nowy poziom dokładności i niezawodności danych.

Natychmiastowa lokalizacja

Niezależnie od tego, czy uchwycone w locie, czy oznaczone podczas analizy danych, interesujące miejsca są natychmiast wyświetlane na modelu 3D zasobu — bez dodatkowego przetwarzania.

INSPECTOR 4.0 W PRAKTYCE

Ikona - wizualizacja inspekcji dronem.

Wizualizuj dane na mapie 3D

Poruszaj się po modelu 3D, korzystając z funkcji przesuwania, obracania i powiększania. Kliknij interesujące miejsce, aby zobaczyć odpowiednią klatkę w filmie z misji.

Ikona - dokumentacja inspekcji dronem.

Dokumentuj i organizuj

Raportuj ustalenia bezpośrednio w odtwarzaczu wideo. Podaj nazwę i opis interesującego Cię miejsca.
Klasyfikuj je według krytyczności i organizuj za pomocą indywidualnych tagów.

Ikona - lokalizacja uszkodzeń z inspekcji dronem.

Punkty zainteresowania (POI)

Przejrzyj klatki wideo, aby wybrać tę, która najlepiej przedstawia interesujące Cię miejsce. Powiększaj, dostosuj światło i kontrasty. Wizualizuj pomiary za pomocą narzędzia pomiarowego 2D.

Często zadawane pytania

W jaki sposób Inspector 4.0 mapuje moje loty?
Funkcja mapowania Inspectora 4.0 opiera się na różnych rzeczach w zależności od używanego drona. W przypadku użytkowników Elios 3 mapowanie i lokalizacja są wykonywane na dronie przy użyciu naszego domowego silnika SLAM FlyAware™. Dla użytkowników Elios 2 funkcja mapowania Inspector opiera się na odometrii wizualno-inercyjnej (VIO). VIO szacuje pozycję i prędkość Elios 2, korzystając tylko z sygnału wejściowego z głównej kamery oraz podłączonej do niej jednostki pomiaru bezwładności (IMU).
Czym funkcja mapowania Inspectora 4.0 różni się od właściwego fotogrametrycznego modelu 3D?
Fotogrametryczne modele 3D mają być niezwykle dokładne i łączyć cechy wizualne (tekstury) z chmurami punktów 3D lub siatkami 3D.
Dzięki fotogrametrycznemu modelowi 3D możesz wykonać pomiary objętościowe i dodać naziemne punkty kontrolne, aby poprawić jakość swojego modelu, aby był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości (cyfrowy bliźniak). Wszystko to odbywa się kosztem ostrych umiejętności pilotażu, czasu przetwarzania, ilości wymaganych danych i głębokiej znajomości oprogramowania użytego do stworzenia modelu.

Funkcja mapowania w Inspectorze 4.0 ma na celu lokalizowanie danych z inspekcji poprzez tworzenie dokładnej trajektorii z rzadką chmurą punktów, oferującą dobrą równowagę między dokładnością a czasem przetwarzania. Robi to podczas regularnych lotów inspekcyjnych, a nie tych poświęconych optymalizacji przechwytywania danych na potrzeby fotogrametrii.
Czy można wyeksportować chmurę punktów 3D z programu Inspector 4.0?
Tak.
Nie ma przycisku eksportu per se, ale wynikiem algorytmu mapowania jest standardowy plik *.LAS wraz z plikiem *.TRAJ dla trajektorii drona, który można znaleźć w folderze projektu twojej misji, który można znaleźć w Dokumentach > Inspektor. Pliki te mogą być wyświetlane i przetwarzane przez inne oprogramowanie dostępne na rynku.
Jaki jest koszt Inspectora 4.0?
Inspector 4.0 można pobrać z naszej strony internetowej i jest on bezpłatny dla wszystkich.
Funkcje mapowania i lokalizacji są dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Elios 3, ponieważ mapowanie i lokalizacja są wykonywane przez sam dron podczas lotu. Użytkownicy Elios 2 wymagają zakupu licencji Inspector Premium do tworzenia map inspekcji przy użyciu algorytmu mapowania wbudowanego w Inspector.