Przestrzenie zamknięte

Dron odporny na kolizje do inspekcji w przestrzeniach zamkniętych. Przegląd kotłów, rurociągów.

Pierwszy na świecie dron odporny na kolizje pozwala wykonać inspekcję wizualną przestrzeni zamkniętych i innych miejsc trudnodostępnych

Stworzony na potrzeby profesjonalnych inspekcji przemysłowych dociera tam, gdzie tradycyjne drony nie mają możliwości wlecieć, a ich wykorzystanie byłoby zbyt ryzykowne lub niemożliwe.

Elios łamie te ograniczenia. Dzięki kamerze o wysokiej rozdzielczości, kamerze termowizyjnej, łatwemu nawigowaniu oraz dostosowanemu oświetleniu LED, dron pozwala zebrać materiał wizualny i termograficzny nawet w całkiem ciemnych miejscach. Elios dotrze również wszędzie tam, gdzie światło włazu lub średnica instalacji jest większe niż 400 mm.

Opatentowana technologia żyroskopowa oraz ochronna klatka z włókna węglowego daje możliwość wykonania pełnej inspekcji wizualnej niemal w każdym, nawet złożonym miejscu. Przekaz na żywo z drona do operatora pozwala klientowi kierować inspekcją i na bieżąco wskazywać pilotowi newralgiczne miejsca.


Flyability Elios w Polsce - innowacyjny dron odporny na kolizje do inspekcji przemysłowych.

Użycie Eliosa pozwala przede wszystkim zredukować koszty przygotowań oraz zmniejszyć ryzyko związane z inspekcjami przestrzeni zamkniętych. Zamontowana na dronie kamera rejestruje materiał wizualny i termograficzny nawet w całkowicie ciemnych pomieszczeniach lub zbiornikach bez konieczności wchodzenia do nich.

 

Korzyści dla klienta


 Oszczędność czasu - brak lub zredukowana potrzeba budowania rusztowań lub wykorzystania dostępu linowego
 Redukcja kosztów inspekcji i przygotowań – możliwość kontroli przestrzeni zamkniętych zdalnie bez konieczności wchodzenia do zbiornika
 Niższe koszty pozwalają na częstsze kontrole, co pozwala lepiej zaplanować prace postojowe


 Dzięki klatce ochronnej możliwość lotu w pobliżu ludzi bez ryzyka
 Brak konieczności wchodzenia ludzi do przestrzeni zamkniętych
 Minimalne ryzyko uszkodzenia instalacji


 Możliwość dotarcia do miejsc niedostępnych – wysoka jakość zebranego materiału nawet w ciemności
 Możliwość transmisji obrazu do operatora i inspektora pozwala na dokładną kontrolę i wskazanie operatorowi najważniejszych miejsc inspekcji
 Możliwość dokonania kontroli termograficznej
 Nagranie wideo oraz zdjęcia pozwalają na późniejszą analizę materiału i lepsze planowanie prac modernizacyjnych

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego konstrukcję oraz możliwości Eliosa:

 


Elios – produkt zaprojektowany, rozwijany i wyprodukowany przez Flyability SA, Route du Lac 3, 1094 Paudex, Szwajcaria. Więcej informacji na www.flyability.com. Oficjalny dystrybutor w Polsce: Inspectios.