Flyability Elios 2

INTUICYJNE INSPEKCJE WEWNĘTRZNE

Dron odporny na kolizje do inspekcji w przestrzeniach zamkniętych. Przegląd kotłów, rurociągów.

PRZEPROWADZAJ BEZPIECZNE, SZYBKIE ORAZ EFEKTYWNE KOSZTOWO INSPEKCJE

Elios 2 jest najbardziej intuicyjnym, niezawodnym i dokładnym dronem do inspekcji wewnętrznych. Już od pierwszego lotu, dzięki najnowocześniejszej technologii pozyskiwania danych przy użyciu drona, możesz chronić swoich pracowników przed najpoważniejszymi zagrożeniami.

Wierzymy, że to roboty zamiast ludzi powinny być wysyłane w niebezpieczne miejsca. Na nowo definiując odporność na kolizje, Elios 2 umożliwia obejrzenie każdego zakamarka nawet najbardziej kompleksowych i niedostępnych przestrzeni.

 

Możliwości w przestrzeniach zamkniętych


Wraz ze sferyczną klatką osłaniającą śmigła przed uderzeniami, Elios 2 utrzymuje stabilność dzięki ultraszybkim zmianom prędkości i kierunku obrotu śmigieł. W przypadku zderzeń frontalnych, głowica Eliosa 2 schowa się, osłaniając kamery przed uszkodzeniem.


Ze średnicą poniżej 40 cm (15,7 cala), Elios 2 zmieści się przez standardowy właz rewizyjny, przez co dostanie się w każde miejsce wymagające przeglądu. W prosty i bezpieczny sposób może zostać skierowany do instalacji przemysłowych. W żadnym momencie inspekcji człowiek nie musi wchodzić do przestrzeni zamkniętej.


Przeprowadzaj zdalne inspekcje poza zasięgiem wzroku, przez ściany i przeszkody. System bezprzewodowej transmisji sygnału Eliosa 2 stawia czoła wyzwaniom wewnętrznych struktur, a w najbardziej skomplikowanych środowiskach może zostać wyposażony w Przedłużacz Sygnału.


Stabilizacja bez GPS Blokada dystansu Podgląd Full HD
Cały czas pod kontrolą Systematyczne oglądanie uszkodzeń Jakbyś tam był

Intuicyjne wrażenie lotu Eliosem 2 sprawia, że każdy poczuje się jak doświadczony pilot już od pierwszego lotu. Przeprowadzaj dokładne inspekcje za pomocą wydajnego i intuicyjnego narzędzia, gotowego do pracy w ciągu kilku minut.

 

Flyability Elios w Polsce - innowacyjny dron odporny na kolizje do inspekcji przemysłowych.

Pozyskaj cenne informacje

Oprogramowanie Cockpit 2.0 zostało tak opracowane, abyś od razu mógł przygotować raport z przeprowadzonej inspekcji dronem. Gdy tylko zakończysz loty, po prostu podepnij Eliosa 2 przez port USB do komputera, aby zaimportować cały materiał do Inspectora 2.0. Od tego momentu będziesz mógł dalej przeglądać pobrany materiał, stworzyć dokumentację uszkodzeń, czy wygenerować raport.

Przekształć obraz w informacje poprzez dodanie liczb. Podczas przetwarzania danych w Inspectorze, po prostu narysuj linię na obrazie, a otrzymasz pomiar 2D.

Zmień sposób w który przedstawiasz, wizualizujesz i interpretujesz dane przez tworzenie modeli 3D. Za pomocą zewnętrznych programów do fotogrametrii 3D jak Pix4D Mapper lub Agisoft Photoscan, Elios 2 umożliwia utworzenie cyfrowych bliźniaków instalacji z Twojego zakładu.

 

Stabilizacja bez GPS

Rób ostre zdjęcia z bliska w przestrzeniach poza zasięgiem GPS, w ciemności i przy zmieniających się ruchach powietrza, poza zasięgiem wzroku. Elios 2 jest zaopatrzony w 7 specjalnych czujników zaprojektowanych do zachowania stabilności w przestrzeniach zamkniętych, pozwalających mu na stabilny zawis w powietrzu i łatwą nawigację w trudnych miejscach.

Blokada dystansu

Przeprowadź płynne inspekcje długich i powtarzających się elementów jak belki czy napawania. Dzięki blokadzie dystansu Elios 2 sam utrzyma ustaloną odległość od elementu od 30 cm do 200 cm.

Podgląd Full HD

Dzięki zwiększonej jakości transmisji obrazu na żywo w Full HD w Eliosie 2, doświadczysz jeszcze większej swobody i kontroli nad inspekcją oraz nawigacją w trybie FPV.

Oświetlenie odporne na pył

Przestrzenie wewnętrzne w przemyśle często są mocno zapylone, co sprawia, że nawigacja podczas lotu FPV jest znacznie utrudniona. Oświetlenie odporne na pył pozwala Ci na pokonywanie zabrudzonych przestrzeni bez utraty widoczności.

Dokładny obraz

Przy inspekcjach wizualnych wszystko, co posiadamy, to obraz. Zaopatrzoną w kamerę termowizyjną oraz kamerę 4K głowicę Eliosa 2 umieściliśmy więc w otworze na przodzie klatki. Zdjęcia i wideo o rozdzielczości 12 MPx dostarczą oszałamiająco szczegółowe obrazy z dokładnością do 0,18 mm/piksel, aby możliwe było dostrzeżenie nawet najmniejszych pęknięć, od podłoża do sufitu.

10 000 lumenów

Elios 2 posiada najwydajniejsze oświetlenie, jakie kiedykolwiek zostało zamontowane na komercyjnym dronie. Dzięki mocy 10 000 lumenów dostosowywanej do Twoich potrzeb, Elios 2 dostarcza odpowiednią ilość oświetlenia zarówno do oglądania szerokich przestrzeni, jak i malutkich pęknięć.

Oświetlenie pod kątem

Inspektorzy często oświetlają oglądaną powierzchnię pod różnymi kątami, aby dokładnie zbadać chropowatość i uwidocznić uszkodzenia. Korzystanie z tej techniki jest możliwe za pomocą nowego systemu oświetlenia Eliosa 2, aby uwidocznić występowanie wżerów, pęknięć, czy narostów.

 

Stworzony dla Twojego sukcesu

Ponieważ chcemy, abyś umiał w pełni korzystać ze swojego Eliosa 2, do każdego zakupu drona dołączamy jeden dzień szkolenia.

Większość uszkodzeń Eliosa 2 został może zostać naprawiona przez Ciebie samego, aby zminimalizować konieczność wysyłania drona do Flyability.

Nasz zespół wsparcia przemierzy świat, aby pomóc przy każdej czynności, zarówno w biurze jak i przy lotach.

 

Zwiększone bezpieczeństwo pracowników,
niższe koszty operacyjne.

 


Elios 2 – produkt zaprojektowany, rozwijany i wyprodukowany przez Flyability SA, Route du Lac 3, 1094 Paudex, Szwajcaria. Więcej informacji na www.flyability.com. Oficjalny dystrybutor w Polsce: Inspectios.